نگهداری از اپل ایدی مهمترین وظیفه شماست!

اولین و مهمترین چیزی که برای استفاده از آیفون یا آیپد خود احتیاج دارید، یک اپل آی دی (اپل ایدی) هست. اپل آی دی(اپل ایدی) در واقع پلی است برای استفاده از کلیه خدمات نرم افزاری روی دستگاه  iOS شما. مانند استفاده از فروشگاه نرم افزاری App Store و استفاده از سرویس‌های اختصاصی اپل مانند iCloud, iMessage و Facetime و …
همین قدر کافی است تا بدانید اپل آی دی چه اهمیتی برای شما دارد. به همین ترتیب حفظ امنیت و نگهداری از رمز عبور آن نیز اهمیت پیدا می‌کند. در واقع اگر شما اپل آی دی خود را از دست بدهید تنها یک شناسه ساده را از دست نداده‌اید. بلکه تمام اپلیکیشن‌های خریداری شده از اپ استور، تمام عکس‌ها  و اسناد آپلود شده در آی‌کلاد (البته اگر ایکلود را فعال کنید!) و تمام لیست دفترچه تلفن و مخاطبان خود را از دست داده‌اید. پس حفظ و نگهداری اصولی از اپل آی دی خیلی خیلی مهم است.
کاربران نباید پس از خرید اطلاعاتی همچون شماره تلفن اسم و آدرس اپل ایدی را تغیر دهند. حتما پس از خرید اپل ایدی پسورد و سوالات امنیتی اپل ایدی را طبق آموزش تغبر اطلاعات امنیتی اپل ایدی تغیر دهند و هر 3 ماه بکبار این کار را تکرار نمایند اگر احساس میکنید این کار ها برایتان مشکل است به شما هشدار داده میشود که icloud را بر روی دستگاه های خود فعال نکنید. افزودن ایمیل نجات به اپل آیدی میتواند در در مواقع ضروری به کمک شما بیاید
(جهت خرید اپل ایدی و یا سفارش ساخت اپل ایدی با ایمیل شخصیتان به فروشگاه سایت مراجعه نمایید)
برای این منظور، اپل بیش از یک سال است که سیستم ورود دو مرحله‌ای را برای اپل آی دی راه اندازی کرده است. در صورتی که این امکان را فعال کرده باشید برای ورود به وب سایت آی‌کلاد و همینطور ورود به سایت مدیریت اپل آی دی، پس از وارد کردن رمز عبور اپل آی دی خود نیاز دارید یک کد چهار رقمی را نیز وارد کنید. این کد چهار رقمی به یکی از دستگاه‌های شما مانند آیفون، آیپد یا آیپاد شما که پیش از این اپل آی دی خود را روی آن تنظیم کرده‌اید ارسال می‌شود.
اما اگر هیچ کدام از این دستگاه‌ها در دسترس شما نبود چه اتفاقی می‌افتد ؟ در اینجا تنها راه، استفاده از کلید ریکاوری است که در هنگام فعال سازی سیستم ورود دو مرحله‌ای دریافت کرده‌اید. همچنین این احتمال وجود دارد که کسی سعی کند با وارد کردن رمزهای متعدد، به اپل آی دی شما نفوذ کند. در این مواقع اپل به صورت خودکار اپل آی دی را قفل می‌کند و پس از قفل شدن حتی به صاحب اصلی آن با داشتن کلمه عبور صحیح نیز اجازه ورود نمی‌دهد. در اینجا نیز تنها راه چاره استفاده از کلید ریکاوری است.
(جهت خرید اپل ایدی و یا سفارش ساخت اپل ایدی با ایمیل شخصیتان به فروشگاه سایت مراجعه نمایید)
کلید ریکاوری یک کد ۱۴ کاراکتری است که شامل اعداد و حروف می‌شود. این کد آخرین راه نجات اپل آی دی شماست. در صورتی که کلمه و عبور و پاسخ سوالات امنیتی اکانت خود را فراموش کرده باشید تنها با کمک این کد ۱۴ کاراکتری می‌توانید اکانت خود را بازیابی کنید. در نتیجه توصیه می‌کنیم اگر کلید ریکاوری را گم کرده‌اید در اولین اقدام وارد سایت applied.apple.com شوید و طبق مراحل زیر آن را بازیابی کنید:
  • ابتدا با اپل آی دی خود در آدرس مذکور وارد شوید
  • از منوی سمت چپ گزینه Password and Security را انتخاب کنید
  • در این قسمت با انتخاب گزینه Replace your Recovery Key کلید ریکاوری خود را بازیابی و در محلی امن یادداشت کنید
درنهایت فراموش نکنید حفظ و نگهداری از اپل آی دی مهمترین وظیفه ایست که برای استفاده از آیفون و آیپد یا حتی کامپیوتر مک خود در اختیار دارید. با اطمینان می‌توان گفت بدون استفاده و دراختیار داشتن اپل آی دی، دستگاه گران قیمت شما بیش از نیمی از کارایی خود را از دست می‌دهد.
جهت خرید اپل ایدی و یا سفارش ساخت اپل ایدی با ایمیل شخصیتان به فروشگاه سایت مراجعه نمایید