2018 اولین سال نو نچندان خوب برای اپل

برترین های 2017 در اپ استور اپل
دسامبر 9, 2017
دسامبر 26, 2017
نمایش همه

2018 اولین سال نو نچندان خوب برای اپل

شنیده‌ها ازشرکت اپل حاکی از آن است که کریسمس 2018 برای اپل و مدیران این شرکت  دوران خوبی ندارند  نیست.

خبرگزاریهابه تازگی در تحلیل‌های خود عنوان کرده اند که میزان عرضه آیفون ایکس (آیفون 10) در سه ماهه ابتدایی 2018 کاهشی چشمگیر را تجربه خواهد کرد که به خودی خود، تحت تأثیر کاهش میزان تقاضا در دوران تعطیلات قرار گرفته است.

علاوه بر این، Zhang Bin تحلیلگر بنیاد چینی Sinolink در گزارش هفته گذشته خود اعلام کرده بود که عرضه تلفن‌های هوشمند در بازه تعطیلات کریسمس به 35 میلیون واحد خواهد رسید. وی ادعا کرده که پس از اولین موج تقاضا برای آیفون 10، حالا بازار به ثبات رسیده است و قیمت بالای این تلفن هوشمند ممکن است با کاهش تقاضا در سه ماهه ابتدایی 2018 مواجه شود.

بنیادهای تحلیلی دیگر نیز در مورد این مسئله، اظهارنظرهای متفاوتی کرده‌اند. بر همین اساس مؤسس تحقیقاتی JL Warren در آخرین گزارش خود اعلام کرده که میزان عرضه آیفون در بازه زمانی یاد شده از 30 میلیون واحد در بازه زمانی حاضر به 25 میلیون واحد کاهش پیدا خواهد کرد.

JL Warren همچنین ادعا می‌کند که وضعیت نه چندان مناسب کریسمس 2018 برای اپل تأثیر مستقیم روی زنجیره تأمین قطعات این کمپانی دارد. موسسه تحقیقاتی یاد شده همچنین ادعا می‌کند که میزان پایین تقاضا، از اثرات اصلی قیمت بالای این تلفن هوشمند به‌حساب میاید که باعث نادیده گرفته شدن نوآوری‌های به کار رفته در این تلفن هوشمند محسوب می‌شود.

طراحی منحصر به فرد آیفون 10 به دلیل دهمین سالگرد عرضه تلفن‌های هوشمند اپل انجام شده بود. بر همین اساس اپل پیش بینی کرده بود که این تلفن هوشمند، هزار میلیارد دلار درآمدزایی کند. این در حالی است که شرکت‌هایی نظیر سامسونگ، هواوی و شیائومی در حال رقابت هر چه بیشتر با اپل هستند و این مسئله باعث کاهش چشم گیر میزان تقاضای آیفون 10 در بازار شده است.

 

 

 

منبع apple-nic.com